OSIM relax - úvod

Vyhledat

 

Jak relaxovat po běhu

Ať už běháte naplno, máte běh jako svůj koníček anebo si dáte do těla pouze občasně, jistě víte, že závěrem každého sportovního výkonu je relaxace. A je jedno, jestli jste právě uběhli půlmaraton nebo se vrátili z vašeho pravdelného kilometrového okruhu. Svaly a šlachy si potřebují odpočinou a vy jim musíte dát vhodnou příležitost.

Po každém sportovním výkonu je naše tělo vybuzené, připravené pokračovat ve výkonu. Cílem relaxace je zklidnit ho a procvičit tak, aby se pro vás sportování nestalo synonymem bolestivého ranního buzení, rozlámanosti a bolavých svalů.

Dechové cvičení

Dobrým začátkem relaxace po sportovním výkonu je dechové cvičení k celkovému zklidnění. Vzpřímeně se posaďte a pokuste se vyčistit hlavu. Pokud vám to půjde lépe s hudbou, klidně si ji pusťte. Plně se soustřeďte na práci svých plic. Pomalu se plně nadýchněte nosem a nádech směřujte do oblasti břicha. Při nádechu počítejte, dokud vám je příjemně. Jakmile cítíte, že vzduch vyvíjí protitlak, zastavte nádech. Napočítejte se zadrženým dechem do stejné doby jako při nádechu. Poté začněte nosem pomalu vydechovat a opět se při počítání snažte dosáhnout stejné cifry. Cvičení několikrát opakujte.

Péče o nohy

Většina sportovních aktivit vyvíjí na naše nohy vysoké nároky. Proto je vhodné věnovat jim zvýšenou péči. Pro relaxaci dolních končetin je ideální započít relaxaci zahřátím - například vlažnou koupelí se změkčujícími přísadami anebo alespoň zábalem do nahřáté textilie, například ručníku. Lýtka a stehna je pak dobré zpracovat při klasické švédské masáži, chodidla pak při akupresuře. S tím nám pomohou mechanické masážní nástroje, lépe však automatizované masážní jednotky anebo přímo masážní křesla. Z nabídky OSIM komplexní péči poskytne například OSIM uSqueez anebo jeden z nejlepších produktů své kategorie - kybernetické masážní křeslo s 3D humanizovanou masáží OSIM uDivine.
 

 
 Facebook Napište nám

Copyright © 2012 SPA STUDIO s. r.o. a © 2006 - 2012 OSIM International Ltd. Všechna práva vyhrazena. Právní doložka. Obchodní podmínky.